Әлжанова Индира Нағашбекқызы

Астана қаласы әкімдігінің №63 «Әсем-Ай» балабақшасы
«Ақбұлақ» және «Алпамыс» шағын орталығының тәрбиешісі
Әлжанова Индира Нағашбекқызы

  • Тақырыбы: «Масақ» Украин халык ертегісі.
  • Тақырыбы: «Сиқырлы пішіндер» АҚТ-элементтерін қолдану.
  • Тақырыбы: Сиқырлы пішіндер.
  • Тақырыбы: «Табиғат-Ана»

Масақ» Украин халык ертегісі.doc

«Сиқырлы пішіндер» АҚТ-элементтерін қолдану.doc

Сиқырлы пішіндер.doc

Тақырыбы: «Табиғат-Ана».doc

Оқушылар шығармашылығы

Алматы қаласы, Алатау ауданы «№ 152 мектеп – гимназия» КММ
Тақырыбы: Аты-жөні Жетекшісі
1 Анашым. 4 «Б» сынып оқушысы Қорғанбек Ерасыл Дуйсенбаева Гаухар
2 Анама. Атама. Апама. 3 «Ж» сынып оқушысы

Байғали Айжан

Кусаинова Гульнаш
3 Отбасым. 2 «Ж» сынып оқушысы

Иса Еларыс

Шыных Жаналган
4 Апама. Ана. Әке. Ағам. 3«З» сынып оқушысы Сатыбалды Динара Масаева Гулханым
5 Жұмбақтар. 2«Ж» сынып оқушысы Қорғанбек Фараби Тонкаева Жанар Ауелхановна
6 Отбасы. 4«Е» сынып оқушысы

Спан Бану

Сарыбаева Сәуле
7 Аяулы ата-анам. 3 «Б» сынып оқушысы Мұхтаржан Айзере Елубаева Дариха
8 Туған күн. 3 «К» сынып оқушысы Сырбай Балым Ақпанова Тұрлыгүл
9 Біздің үйіміз. 2 «Н» сынып оқушысы Әбдірахман Ернұр Нұржанұлы Абдрахманова Жұлдыз

Читать далее

Сабақ тақырыбы: «Жаңбыр» Б. Майлин

МУХАМЕТЖАНОВА АСЕЛ

Алматы қаласы Алатау ауданы

«№ 152 мектеп – гимназия» КММ

Бастауыш сынып мұғалімі

Пән: әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: «Жаңбыр» Б. Майлин

Күні,уақыты:

Сабақ ұзақтығы:

Сынып: 4

Оқушылар саны: 28

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға «Жаңбыр» өлеңі мәнерлеп оқу дағдысын қалыптасытыру, өлеңнің идеясы мен мазмұнын ұғындыру. Жаңбырдың пайдасы мен зияны туралы әңгімелетіп, табиғаттағы құбылыстарды бақылай білуге тәрбиелеу. Читать далее

16 May, 2018 15:29

МАСАЕВА ГУЛХАНЫМ
Алматы қаласы Алатау ауданы

«№ 152 мектеп – гимназия»КММ

Қазақ тілі пәнінің мұғалімі

Мақсатқа қол жеткізіп,белгілі жолмен тәртіпке салынған іс-әрекет –әдіске бағытталады.

Жалпы оқыту әдістері- оқытудың мақсат міндеттеріне сай,оның мазмұнын ашуға,оқушыларға бағдарламаны толық меңгертуде мұғалім мен оқушылардың қолданатын тәсілдері мен құралдарының жиынтығы.

Оқушылардың таным әрекетіне басшылық етіп,олардың тәжірибелік әрекетін ұйымдастыруда,өзінің іс-әрекетін басшылыққа ала отырып,оқытудың тиімді әдіс-тәсілі арқылы мұғалім өз мақсатына толық жетеді.

Оқыту әдістерін жүйелі жүзеге асыру үшін мұғалім оқытуға қажетті құралдар, яғни ақпараттық қажеттіліктермен қамтамасыз етілген орында жұмыс жасауға міндетті.барлық пәндерге міндеттелген тиімді әдіс-тәсілдер іспетті, қазақ тіл сабақтарында да қолданылатын әдіс- тәсілдерге тоқталар болсақ;сөздік әдістер,көрнекі әдістер. Читать далее

БІЛІМ НЕГІЗІ — БАСТАУЫШТА

НЫГМЕТЖАНОВА УЛДАНА
Алматы қаласы Алатау ауданы

«№ 152 мектеп – гимназия»КММ

Бастауыш сынып мұғалімі

Мектептегі басты тұлға –мұғалім. Мемлекеттік білім саясаты да ең алдымен осы ұстаздар арқылы жүзеге асады.Рухани жан дүниесі бай, жан — жақты дамыған , бәсекеге қабілетті, қоршаған ортаға тез бейімделетін жеке тұлғаны сомдау- бүгінгі күнгі басты талабы болып отыр.

Бастауыш білім беру- үздіксіз білім берудің алғашқы баспалдағы.

Бастауыш сынып мұғалімі ретінде өз алдыма қойған мақсатыма тоқталсам: бала бойында білім, икемділік, дағды сияқты арнайы жоғары құзыреттілікті қалыптастыру, оны жүзеге асыру.Ол үшін оқу- тәрбие үрдісінде оқытудың инновациялық басымдылығын әрекетте ұштастыру қажет. Читать далее

ОҚЫТУДЫҢ ТӘЖІРИБЕЛІК ӘДІСТЕРІ

ЕРБОЛАТҚЫЗЫ АРАЙ

Алматы қаласы Алатау ауданы

«№ 152 мектеп – гимназия»КММ

Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі

Оқудың тәжірибелік әдістері арқылы оқушылар тәжірибелік қызметпен айналысып, тәжірибелік іскерліктері мен дағдыларын қалыптастырады. Тәжірибелік әдістері: жаттығулар, зертханалық және практикалық жұмыстар.

Жаттығу көмегімен ақыл-ойжәне тәжірибелік іс-әрекет меңгеріледі. Ол барлық пәндерді оқуда, оқу процессінің түрлі кезеңдерінде қолданылады. Оның сипаты және әдістемесі оқу пәнінің ерекшелігіне, нақты оқу материалына, оқушылардың жасына байланысты. Жаттығу сипатына қарай ауызша, жазбаша, графикалық және оқу-еңбек деп бөлінеді:

Оқушылардың өз бетімен жұмыс істей білу деңгейіне қарай жаттығулар бірнеше түрде бөлінеді: Читать далее

ЭЛЕКТРОНДЫ ОҚУЛЫҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ

КИРБАСОВА ЗӘУРЕ ЧАУТЕНОВНА
Алматы қаласы Алатау ауданы

«№ 152 мектеп – гимназия»КММ

Бастауыш сынып мұғалімі

ХХІ ғасыр – бұл ақпараттық қоғам дәуірі.Білім беру үрдісін ақпараттандыру – жаңа ақпараттық технологияларды пайдалану арқылы дамыта оқыту,жеке тұлғаны бағыттап оқыту мақсаттарын жүзеге асырып, оқу-тәрбие үрдісінің тиімділігі мен сапасын көтеруді басшылық етеді.Білім беру саласын жүзеге асырушы-мұғалім.

Мұғалім-қоғам айнасы.Бүгінгі мұғалім ата-ана, бала бағбаны, қоғам қайраткері. Мұғалім – оқытушы, мұғалім – ұстаз, мұғалім – оқулық авторы, мұғалім – технолог, мұғалім-жаңалықты дәріптеуші, таратушы.Мұғалім тек дәстүрлі сабақ беру үрдісімен шектелмей, заман талабына сай ақпаратты технологияны меңгеріп, электронды оқыту жүйесін жүзеге асыруы қажет. Читать далее

ОҚЫТУДЫҢ КӨРНЕКІЛІК ӘДІСТЕРІ

МОЛДАКУЛОВА КУЛШАТ
Алматы қаласы Алатау ауданы

«№ 152 мектеп – гимназия»КММ

Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі

Көрнекілік әдісі-Әл-Фараби «оқытудың негізгі әдісі-көрнекілік» деп,оның мақсаттарын, тәсілдерін (түсіндіру, әсерлендіру,есте қалдыру) ұсынады.

Оқу материалын меңгеру көп жағдайда оқыту процесінде қолданылатын көрнекі құралдарға және техникалық құралдарға байланысты.

Көрнекілік әдісі — оқытудың сөздік және тәжірибелік әдістерімен өзара байланыста қолданылады және құбылыстармен, обьектілермен оқушыларды таныстырғанда олардың сезім мүшелеріне әсер етіп, алуан түрлі сурет, көшірме, сызба арқылы құбылыс, процесс, обьектілердің символдық бейнелерін немесе оларды табиғи күйінде қабылдайды. Қазіргі мектепте осы мақсатпен экрандық және техникалық құралдар кең қолданылады. Көрнекілік әдістерін шартты түрде екі үлкен топқа бөлуге болады: иллюстрация және демонстрация. Читать далее

ОҚУ ПРОЦЕСІНДЕГІ ИННОВАЦИЯЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯНЫҢ ТИ ІМДІЛІГІ

ТОНКАЕВА ЖАНАР АУЕЛХАНОВНА
Алматы қаласы Алатау ауданы

«№ 152 мектеп – гимназия»КММ

Орыс тілі, әдебиеті пәнінің мұғалімі

«Білім берудің инновациялық технологиясы — бірыңғай мақсатпен біріккен және оқыту мен тәрбиелеудегі инновациялық технологияларды қамтыған,оқыту,тәрбиелеу және басқару түрлерінің , әдістері мен оқу құралдарының жиынтығы».

Инновациялық технология әрқашанда даму жағдайында жүзеге асырылады.Инновациялық технология шығармашылық ізденісті талап етеді.Білім беру технологиясын өзгерту қажеттігі Қазақстанның жаңаруына себеп болады.Инновациялық оқыту ерекшеліктері мыналарды қамтиды: Читать далее

ЭЛЕКТРОНДЫ БІЛІМ БЕРУ ЖҮЙЕСІНІҢ ҚАЖЕТТІЛІГІ

ДУЙСЕНБАЕВА ГАУХАР
Алматы қаласы, Алатау ауданы

«№ 152 мектеп – гимназия» КММ

Бастауыш сынып мұғалімі

Болашақта жаппай білім беру,ағарту саласын қамтитын жаңа үрдістегі шығармашылық еңбек ол- электронды білім беру жүйесі болып саналады.

Яғни,электронды оқыту жүйесі –білім берудің барлық сатысын технологияландыруымен ерекше.

Мұғалімдердің балалармен қарым-қатынасты жекелей жүргізуіне, түрлі идеяларын сабақ барысында іске асыруына, шығармашылықпен жұмыс атқаруына жаңа жоба үлкен мүмкіндік жасайды.

Ата — аналар үшін де электронды оқыту жүйесі өте тиімді.Жұмыстан қолы босамай,балаға көп көңіл бөле алмайтын ата-ана электронды журнал арқылы баласының білімімен танысып, мұғаліміне интернетте хабарлама жазып мектеппен байланысын жақсарта алады. Читать далее